Zobrazit košík   

Samasz v Guinnessově knize rekordů

14.7.2015

Tisková zpráva firmy SaMASZ

Dne 2. července jsme se provedli zkoušku pro nastavení do „Guinnessovy knihy rekordů“. Jednalo se o posečení, co největší plochy kombinací 3 žacích strojů SaMASZ za 8 hodin. Přípravy trvaly mnoho měsíců. V první řadě jsme museli splnit podmínky stanovené porotou Guinnessovy knihy rekordů a najít louku o rozloze asi 140 hektarů v jednom kuse. Rozhodli jsme se pro sečení v podmínkách podobných těm, které máme každý den u polských farmářů, rašelinné louky oblasti v Goślubiu patřící do hřebčína v Walewicach.

Pokus začal v 10:06 hod a jako první seděl za volantem traktoru viceprezident firmy SaMASZ Maciej Stolarski. První polovina sečení probíhala poměrně rychle. Průměrný výkon sečení byl necelých 17 ha / h, průměrná rychlost 17,5 km / h, průměrná spotřeba paliva jen 1,8 l / ha! Maximální rychlost traktoru při sečení 25 km / h.

Podle geodetů bylo za 8 hodin posečeno přesně 96,29 ha. To nebylo, nicméně, žádné překvapení. Patnáct minut před koncem stanovené doby z důvodu velmi vysoké nerovnosti sečené louky došlo k přerušení. Traktor s 3 žacími stroji vjel do hluboké díry a došlo k zaboření žacích strojů do země. Měli jsme strach, že došlo k poškození žacích strojů a nebude možné dokončit práci. Po rychlé reakci našich servisních techniků byly žací stroje očištěny z hlíny a trávy, a souprava pokračovala v další práci.

V 18.06 hod bylo dosaženo konce základní doby. Unavení, ale šťastní, že jsme dali informaci novinářům a pozvaným hostům. Spolu se zástupci firmy Deutz-Fahr byla stažena data z palubního počítače traktoru a tady jsou:

- Průměrná rychlost: 17,9 km / h

- Maximální dosažený výkon: 16,83 ha / h

- Průměrná spotřeba paliva: 25,7 l / h

- Průměrná spotřeba – na plochu: 1,8 l / ha

Bylo možné posekat větší plochu? Pravděpodobně ano. Ale nastavením tohoto rekordu bychom chtěli také dokázat, že naše stroje splní každé podmínky, i ty nejtěžší. Jejich spolehlivost a provozuschopnost ocení zemědělci na všech kontinentech a my to potvrdili v Goślubiu. Dosažený výsledek byl odsouhlasen porotou Guinnessovi knihy rekordů.

Chceme poděkovat všem novinářům, představitelům Deutz-Fahr, obchodním partnerům za účast a pomoc při přípravě pokus o nastavení rekordu.

SaMASZ

 


Video: https://youtu.be/8eHeYIa6mG0

Fotogalerie: http://www.samasz.pl/aktualnosci/2015/934-jak-ustanawialismy-rekord-guinnessa

Další aktuality

Historické traktory 2020 = zrušeno !!

1.7.2020

Historické traktory 2020 = zrušeno !!
Vážení příznivci historických traktorů a strojů,
bohužel jsme museli přistoupit ke zrušení pořádání letošního ročníku výstavy vzhledem k nejisté situaci kolem COVID. Děkujeme za pochopení a doufáme, že v roce 2021 budeme moci výstavu znovu opět uspořádat. Team N&N KOŠÁTKY.

Zetor a SaMASZ v Harrachově

24.3.2020

Zetor a SaMASZ v Harrachově
Zetor a SaMASZ pracují v Harrachvě, celý článek k přečtení zde:

V Harrachově sází při odklízení sněhu na stroje SaMASZ, které by za nic nevyměnilyInformace o provozu COVID 19

19.3.2020

Informace o provozu COVID 19
PROVOZ našich prodejen Kropáčova Vrutice - Slaný - Hodkovice nad Mohelkou - Děčín při plošné karanténě:

1) pro zemědělce máme naše prodejny s náhradními díly a servis na traktory i zemědělskou techniku otevřeny na všech pobočkách

2) prosíme Vás, aby jste do prostor prodejny vstupovali v omezeném množství a brali ohled na naše zaměstnance

3) pokud nepotřebujete urgentně nějaký náhradní díl - např. havárie, prosíme Vás o objednání po telefonu zboží pro Vás bude připraveno předem, ale může být i dovezeno nebo zasláno

4) budeme se snažit pro Vás fungovat bez omezení, je nám jasné, že příroda nepočká a hospodářská zvířata potřebují každodenní péči

Prosíme o shovívavost a ohleduplnost.

Děkujeme

Team N&N KOŠÁTKY

Na letišti jezdí ZETORy

27.2.2020

Na letišti jezdí ZETORy
Jak pracují traktory Zetor na letišti v Praze, které tam dodává naše firma se můžete dočíst zde:

ZETOR - Prodejce roku 2019

11.2.2020

ZETOR - Prodejce roku 2019
Vážení zákazníci a přátelé,

děkujeme Vám za Vaší přízeň a díky Vám naše firma obdržela za rok 2019 ocenění "Zetor prodejce roku 2019".

Děkujeme.

Tým N&N KOŠÁTKY s.r.o.

Sklízecí mlátička ROSTSELMASH - předání

17.12.2019

Sklízecí mlátička ROSTSELMASH - předání
Při příležitosti listopadového konání Dnů otevřených dveří prodejního a servisního střediska společnosti N&N KOŠÁTKY s.r.o. proběhlo i slavností předání sklízecí mlátičky Rostselmash NOVA 330 novému majiteli.

Celý článek a fotogalerii si můžete přečíst zde:

Ohlédnutí za DOD ve Slaném

29.11.2019

Ohlédnutí za DOD ve Slaném
Středisko SLANÝ a jak proběhla akce DOD si můžete přečíst na AGROPORTAL24 a MECHANIZACE zemědělství.

Víceleté zkušenosti s žacími stroji SaMASZ v provozu výroby vojtěškových úsušků

12.11.2019

Rostselmash řezačka

19.9.2019

Rostselmash řezačka

Předvedení nového modelu řezačky ROSTSELMASH proběhlo v Německu. Celý článek o tomto předvádění si můžete přečíst zde.

Kontejnerová cisterna SPECIÁL

4.9.2019

Kontejnerová cisterna SPECIÁL
Speciální kontejnerová cisterna MEPROZET s dělenou nádrží 7.000 lt + 1.000 lt - na čistou vodu v barvě RAL dle přání zákazníka. Cisterna je dále vybavena vysokotlakým zařízením pro mytí nebo čištění kanalizací, hydraulickým navijákem s hadící o délce 60m a vysokotlakým čerpadlem SPECK. Vše poháněno pomocí hydromotorů.

Zobrazit starší

Aktuality

Historické traktory 2020 = zrušeno !!

1.7.2020
Historické traktory 2020 = zrušeno !!
Vážení příznivci historických traktorů a strojů, bohužel jsme museli přistoupit ke zrušení pořádání letošního ročníku výstavy vzhledem k nejisté situaci kolem COVID. Děkujeme za pochopení a doufáme, že v roce 2021 budeme moci výstavu znovu opět uspořádat. Team N&N KOŠÁTKY.

Zetor a SaMASZ v Harrachově

24.3.2020
Zetor a SaMASZ v Harrachově
Zetor a SaMASZ pracují v Harrachvě, celý článek k přečtení zde: V Harrachově sází při odklízení sněhu na stroje SaMASZ, které by za nic nevyměnily

Informace o provozu COVID 19

19.3.2020
Informace o provozu COVID 19
PROVOZ našich prodejen Kropáčova Vrutice - Slaný - Hodkovice nad Mohelkou - Děčín při plošné karanténě: 1) pro zemědělce máme naše prodejny s náhradními díly a servis na traktory i zemědělskou techniku otevřeny na všech pobočkách 2) prosíme Vás, aby jste do prostor prodejny vstupovali v omezeném množství a brali ohled na naše zaměstnance 3) pokud nepotřebujete...

Na letišti jezdí ZETORy

27.2.2020
Na letišti jezdí ZETORy
Jak pracují traktory Zetor na letišti v Praze, které tam dodává naše firma se můžete dočíst zde: Na letišti jezdí Zetory
Zobrazit všechny

Nahoru