Zobrazit košík   

Samasz v Guinnessově knize rekordů

14.7.2015

Tisková zpráva firmy SaMASZ

Dne 2. července jsme se provedli zkoušku pro nastavení do „Guinnessovy knihy rekordů“. Jednalo se o posečení, co největší plochy kombinací 3 žacích strojů SaMASZ za 8 hodin. Přípravy trvaly mnoho měsíců. V první řadě jsme museli splnit podmínky stanovené porotou Guinnessovy knihy rekordů a najít louku o rozloze asi 140 hektarů v jednom kuse. Rozhodli jsme se pro sečení v podmínkách podobných těm, které máme každý den u polských farmářů, rašelinné louky oblasti v Goślubiu patřící do hřebčína v Walewicach.

Pokus začal v 10:06 hod a jako první seděl za volantem traktoru viceprezident firmy SaMASZ Maciej Stolarski. První polovina sečení probíhala poměrně rychle. Průměrný výkon sečení byl necelých 17 ha / h, průměrná rychlost 17,5 km / h, průměrná spotřeba paliva jen 1,8 l / ha! Maximální rychlost traktoru při sečení 25 km / h.

Podle geodetů bylo za 8 hodin posečeno přesně 96,29 ha. To nebylo, nicméně, žádné překvapení. Patnáct minut před koncem stanovené doby z důvodu velmi vysoké nerovnosti sečené louky došlo k přerušení. Traktor s 3 žacími stroji vjel do hluboké díry a došlo k zaboření žacích strojů do země. Měli jsme strach, že došlo k poškození žacích strojů a nebude možné dokončit práci. Po rychlé reakci našich servisních techniků byly žací stroje očištěny z hlíny a trávy, a souprava pokračovala v další práci.

V 18.06 hod bylo dosaženo konce základní doby. Unavení, ale šťastní, že jsme dali informaci novinářům a pozvaným hostům. Spolu se zástupci firmy Deutz-Fahr byla stažena data z palubního počítače traktoru a tady jsou:

- Průměrná rychlost: 17,9 km / h

- Maximální dosažený výkon: 16,83 ha / h

- Průměrná spotřeba paliva: 25,7 l / h

- Průměrná spotřeba – na plochu: 1,8 l / ha

Bylo možné posekat větší plochu? Pravděpodobně ano. Ale nastavením tohoto rekordu bychom chtěli také dokázat, že naše stroje splní každé podmínky, i ty nejtěžší. Jejich spolehlivost a provozuschopnost ocení zemědělci na všech kontinentech a my to potvrdili v Goślubiu. Dosažený výsledek byl odsouhlasen porotou Guinnessovi knihy rekordů.

Chceme poděkovat všem novinářům, představitelům Deutz-Fahr, obchodním partnerům za účast a pomoc při přípravě pokus o nastavení rekordu.

SaMASZ

 


Video: https://youtu.be/8eHeYIa6mG0

Fotogalerie: http://www.samasz.pl/aktualnosci/2015/934-jak-ustanawialismy-rekord-guinnessaDalší aktuality

Prodáno 900 traktorů ZETOR

20.12.2017

Prodáno 900 traktorů ZETOR
Autorizovaný prodejce značky ZETOR, společnost N&N KOŠÁTKY s.r.o., dosáhl významného milníku, když dnes předal zákazníkovi v pořadí již 900. traktor ZETOR. Rodinná firma, kde se prodeji zemědělské techniky věnuje několik generací, nabízí traktory brněnské společnosti již 25 let.Jubilejním strojem, který převzala farma z oblasti Lužických hor na zámku v Liblicích, je FORTERRA HD 150. Traktor bude využíván farmáři v dopravě...

více...

Zemědělec roku 2017

9.11.2017

Zemědělec roku 2017
Naše firma je tradičně partnerem soutěže Zemědělec roku pro Liberecký kraj. Letos se Zemědělcem roku 2017 pro Liberecký kraj již po třetí za sebou stala firma Agrojilm s.r.o. z Jilemnice. Gratulujeme.

více...

Ocenění UMEGA

6.10.2017

Ocenění UMEGA
Ocenění od firmy UMEGA za prezentaci a prodejní výsledky v ČR pro naší firmu.

více...

Ocenění ČSOB Leasing

19.2.2017

Ocenění ČSOB Leasing
Nejvíce uzavřených smluv při prodeji traktorů financovaných přes ČSOB Leasing za rok 2016. Děkujeme za toto ocenění, kterého se nám dostalo od společnosti ČSOB Leasing, která je jedničkou v ČR nejenom ve financování zemědělských strojů.

více...

Ocenění ZETOR PRODEJCE ROKU 2016

17.2.2017

Ocenění ZETOR PRODEJCE ROKU 2016
Firma N&N KOŠÁTKY minulý týden obdržela v rámci výroční konference Zetor ve Valticích ocenění ZETOR PRODEJCE ROKU 2016. Tohoto ocenění si nesmírně vážíme a děkujeme tímto především Vám zákazníkům i zaměstnancům firmy. Již od roku 2003 patříme mezi nejlepší prodejce značky ZETOR v ČR. Tyto ocenění nás neustále posouvají vpřed a snažíme se být profesionální rodinnou firmou, poskytovat naše služby...

více...

SIPMA

2.2.2017

SIPMA
Vážení zákazníci, dovolujeme si Vám tímto oznámit, že naše firma se stala od 1. 2. 2017 akreditovaným dovozcem značky SIPMA pro ČR. V případě zájmu o tuto techniku se na nás můžete obracet a rádi Vám vypracujeme nabídku. Kompletní nabídku těchto strojů naleznete v odkazu závěsná technika/sipma na našich stránkách. Součastným majitelům strojů SIPMA nabízíme zajištění servisu našimi vyškolenými techniky...

více...

ZETOR NEWS - prosinec

16.12.2016

ZETOR NEWS - prosinec
Vážené kolegyně, vážení kolegové,milí distributoři, dealeři a obchod ní partneři, rok 2016 se pomalu blíží ke svému konci a k vám se dostává poslední letošní číslo ZETOR NEWS. Reflektujeme v něm to nejdůležitější, co se za poslední dobuudálo. Dočtete se v něm, kterých výstav jsme se s našimi traktory účastnili, onovinkách...

více...

Nový MAJOR HS, vánoční dárek od ZETORU

13.12.2016

Nový MAJOR HS, vánoční dárek od ZETORU
Nový MAJOR HS, vánoční dárek od ZETORU Brno, 12. prosince 2016 – Do Vánoc zbývá ještě několik dní, společnost ZETOR TRACTORS a.s. však již nyní nadělila zemědělcům a farmářům předčasný dárek. Představila zbrusu nový model traktoru nazvaný MAJOR HS. Nový stroj rozšiřuje modelovou řadu MAJOR a splňuje požadavky náročnějších zákazníků, kteří hledají u této kategorie strojů větší komfort a nízké...

více...

Zemědělec roku 2016

2.12.2016

Zemědělec roku 2016
Naše firma se opět v letošním roce stala partnerem soutěže Zemědělec roku 2016 pro Liberecký kraj. Gratulujeme tímto firmě Agrojilm s.r.o. z Jilemnice, která se stala vítězem v této kategorii.

více...

Zetory pro Lesy hl. m. Prahy

2.12.2016

Zetory pro Lesy hl. m. Prahy
Tento týden naše firma předala 3ks traktorů Zetor Proxima Power 110 u našeho významného zákazníka Lesy hl. m. Prahy.

více...


Stránky:  1 
Stránka 1 z 1

Nahoru